Drenica live's Webseite


          H U M O R  MP3                             DRENICA

Gjeografia femėrore HUMOR Mp3:MUND TE INDEGJONI
http://www.radioplusi.com/index.php?option=com_remository&Itemid=45&func=download&filecatid=14

Minire Policja nė Maqedoni
http://www.radioplusi.com/index.php?option=com_remository&Itemid=45&func=download&filecatid=51

Minire policja nė protesta
http://www.radioplusi.com/index.php?option=com_remository&Itemid=45&func=download&filecatid=9

Minirja me Luan Krasniqin per Shen Valentin
http://www.radioplusi.com/index.php?option=com_remository&Itemid=45&func=download&filecatid=97

Minirja nė kėrkim tė kriminelėve
http://www.radioplusi.com/index.php?option=com_remository&Itemid=45&func=download&filecatid=49

Minirja nė Shtime
http://www.radioplusi.com/index.php?option=com_remository&Itemid=0&func=download&filecatid=123

Msn - Dugi & Dija flasin pėr viza
http://www.radioplusi.com/index.php?option=com_remository&Itemid=0&func=download&filecatid=126

Dugi dhe Dija nė mesenxher
http://www.radioplusi.com/index.php?option=com_remository&Itemid=0&func=download&filecatid=12

Minirja n`aeroplan me Bajram Rexhepin (me RealPlayer)
http://www.xenini.com/radio_plus/Minirja-Bajram_Rexhepi.rmj

Minirja tu i gra kerrit si Shumaheri
http://www.xenini.com/radio_plus/Minire-shumaheri.mp3

Minire Policja me Bil Klintonin
http://www.xenini.com/radio_plus/Minire-Klintoni.mp3

Llojet e dashurisė
http://www.radioplusi.com/index.php?option=com_remository&Itemid=45&func=download&filecatid=6

Minire policja dhe ujku
http://www.radioplusi.com/index.php?option=com_remository&Itemid=45&func=download&filecatid=57

Reklama pėr lopėn
http://www.radioplusi.com/index.php?option=com_remository&Itemid=45&func=download&filecatid=36
Letra e dashurise - Hava e lumtur
http://www.radioplusi.com/index.php?option=com_remository&Itemid=45&func=download&filecatid=132

Minirja ne Tautazh
http://www.radioplusi.com/index.php?option=com_remository&Itemid=45&func=download&filecatid=129

Msn - Dugi Dija thellojnė miqėsinė
http://www.radioplusi.com/index.php?option=com_remository&Itemid=45&func=download&filecatid=133

Spirra & Dunda - Telefonata kercenuese
http://www.radioplusi.com/index.php?option=com_remository&Itemid=45&func=download&filecatid=131

Zeqa plak i dashuruar
http://www.radioplusi.com/index.php?option=com_remository&Itemid=45&func=download&filecatid=130
[list][b]Minirja Lufton me Pacovin Xheki[/b]
http://www.radioplusi.com/index.php?option=com_remository&Itemid=0&func=download&filecatid=134

[b]MSN - Dugi i shkruan letėr babait t'Dijes[/b]
http://www.radioplusi.com/index.php?option=com_remository&Itemid=0&func=download&filecatid=138

[b]Pika e re Kufitare ne Kukes[/b]
http://www.radioplusi.com/index.php?option=com_remository&Itemid=0&func=download&filecatid=137

[b]Spirra & Dunda - Morrat[/b]
http://www.radioplusi.com/index.php?option=com_remository&Itemid=0&func=download&filecatid=136

[b]Zeqa-Bisedon me Ibrahim Tatlises[/b]
http://www.radioplusi.com/index.php?option=com_remository&Itemid=0&func=download&filecatid=135[/list]
MSN-Dija pakez kaps
http://www.radioplusi.com/index.php?option=com_remository&Itemid=0&func=download&filecatid=142

Rriqnat serish ne Kosove
http://www.radioplusi.com/index.php?option=com_remository&Itemid=0&func=download&filecatid=143

SHPK-Minirja shkon n'Shqiperi
http://www.radioplusi.com/index.php?option=com_remository&Itemid=0&func=download&filecatid=139
MSN-Dugi ēmendet pas Dijės
http://www.radioplusi.com/index.php?option=com_remository&Itemid=0&func=download&filecatid=144

Prishtina me Lum
http://www.radioplusi.com/index.php?option=com_remository&Itemid=0&func=download&filecatid=145

SHPK-Minirja takon Luan Krasniqin
http://www.radioplusi.com/index.php?option=com_remository&Itemid=0&func=download&filecatid=146

Spirra & Dunda - drejtat e fėmijėve
http://www.radioplusi.com/index.php?option=com_remository&Itemid=0&func=download&filecatid=148

Zeqa me Kryeministrin
http://www.radioplusi.com/index.php?option=com_remository&Itemid=0&func=download&filecatid=147
http://www.radioplusi.com/index.php?option=com_remository&Itemid=0&func=download&filecatid=141

Zeqa takon Ibrahim Tatlises
http://www.radioplusi.com/index.php?option=com_remository&Itemid=0&func=download&filecatid=140

       

H - U - M - O - R

 


FEMRAT E LAZDRUARA

Femrat sė pari herė martohen pėr dashuri , sė dyti herė pėr shoqėri sė treti herė pėr llogari , tjerat herė pėr shprehi

KUSH ėshtė ky

Njė njeri, babai i tė cilit u lind nė Kėrēovė, nėnėn e ka nga Prishtina , vetė i lindur nė Shkup, ushtrinė e kreu nė Ohėr, studioi nė Tiranė kurse jetoi dhe punoi nė Tetovė. Ēfarė do tė jetė ai pasi tė vdesė? Pėrgjegja: Rahmetli

ABORTIMI

Njė student duke hyrė nė provim tė lėndės sė INFORMATIKĖS nga frika se sdo tė mund ti pėrgjigjet pyetjeve tė cilat i mori nė tiketė, u ngrit nė kėmbė dhe tha. Shoku profesor unė po abortoj! Profesori i habitur gjithashtu u ngrit nė kėmbė dhe foli: vetėm kėtu nė klasė jo tė lutem!


SHITĖSI

Njė konsumator hyri  nė shitore  dhe pyeti shitėsin Deri nė sa punoni? , Shitėsi iu pėrgjigj: Deri nė pension!

PUNSIMI

Shkon njė njeri nė BIRO pėr punėsim dhe drejtohet tė kerkon punė "KERKOJ PUNĖ nė shtepi kam 10 fėmij" Aha i thot punetori ne byro "eee a dini tė punoni edhe diēka tjeter " .

FĖMIU-mashkull

Pse fėmiu mashkull qanė mė shumė kur e largojnė nga GJIU - Sepse do te kalon shumė kohė deri sa t'i kthehet .......GJIUT pėrsėri .


MATEMATIKA

Sexi ėshtė e vetmja lėmij e cila i then ligjet MATEMATIKORE sepse 1+1 fitohet 3 .

MJEKU

Doktor mė dhemb ēdo vend nė trup prek kokėn - mė dhemb , prek gjoksin - mė dhemb , prek kėmbėn mė dhemb . Doktori e kontrolloi detalisht dhe i tha : Trupin e ke nė rregull po gishtin e ke te thyer.

SHAH-loja

Tafė e luajmė njė lojė SHAH ai pėrgjigjet "Jo bre se dje mė ka vdek Gjyshja ..." , aha po ska gajle bre Tafė ti meri figurat e ZEZA.


POLICI

Bisedojnė dy policė dhe njeri i thotė tjetrit : Ke ndėgjuar se kan vjedhur bombėn ATOMIKE ,e ēka nėse e kan vjedh thotė tjetri - si bre ēka , e din se sa e ka vlerėn ajo BOMBĖ 1000000 DM ,auuuuu si bre aq vlerė tė madhe dasht Zoti e raftė nė bafēen time.

VETURA

Bisedojnė dy gangster , e din ti i thot i pari se vllau im nisi te prodhon nje veture te re me motor Mercedesi , karoseri BMW , rrotat tė Peugeotit , timonin e Ferarit ....HABITET tjetri dhe i thote eeeee ēka fitoi ne fund ???? paj fitoi vetėm 10 vjet burg.

KOMJUTERI

Dy shokė kompjuterista marin rrugėn pėr nė Shkup dhe rrugės u prishet vetura , mundohen tė nisin po asesi dhe njėri i thot tjetrit " ej ndale motorin dalim jashtė dhe e ristartojmė pėrsėri e hijmė brenda "


BURRI dhe GRUAJA

Gruaja po sa e mer lejen e vozitjes e shėtit burrin me veturė , mbėrinė afėr njė banderes dhe sheh gruaja dy njėrėz nė bandere dhe gruaja e pyet burrin "O burė pse bre keta dy jan hip ne bandere " , qeshet burri dhe i thotė "Oj grua kan ndėgjuar se vjen ty "

MĖSUESI dhe Nxėnėsi

Mėsuesi i nervozuar tha : "Arben kush ti ka bėrė detyrat TY , nėsėr tė ma biesh babain nė shkollė " ....... PSE arsimtar babain " kur detyrat mi ka bėrė MAMI ...babai ska faj "

SKIJIMI

Takohen dy shokė adhurues tė skijimit : Ku e kalove pushimin e pyeti i pari ? Javėn e parė nė ALPE - u pėrgjegj ai . E tė ditėn e pyeti pėrsėri ku e kalove ? nė GIPS u pėrgjegj pėrsėri i dyti.


SHĖMTIMI

A dini tė tregoni se cili ėshtė nė tė vėrtėtė njeri i shėmtuar : Pėrgjegjja: AI i cili i blen dy bileta hyrėse kur shkon nė kopshtin ZOOlogjik : Njėrėn pėr hyrje e tjetrėn pėr dalje.

DEFINIMI

A mundeni tė definoni njė njeri PSIHO-ANALITIK ? - Pėrgjegjja: Ai ėshtė njeriu i cili nė njė shoė STRIPTIZI nuk shiqon STRIPTIZETAT por fytyrat e shikuesve .

USHTARJA

Kapiteni i raporton majorit : "Nė ēetėn tonė kam gjetur njė vajzė e cila ka veshur uniformė meshkujsh dhe qe 6 muaj ėshtė kėtu "- Si ėshtė e mundur bertiti Majori : " A nuk e kan hetuar ushtarėt tjerė kur kan banjo (tush) ???? PO........... por askush nuk ka dashtur t'a paraqes.


DENTISTI

Duke e lidhur gishtin nga i cili pikonte GJAK dentisti i tha sė ėmės sė djalit 7 vjeēar : " Tani sa ia vėndova pllombėn i tha ai dhe ju lutem qė mos lejoni qe nė 2-3 orėt e ardhėshme tė kafshon dikė "

DĖSHMITARI

Gjyqtari : Kur e ndėgjuat krismėn e pare nė ēfar largėsie ishit juve ??? Dėshmitari: Po pėrafėrsisht 20 metra ....... Gjyqtari : po kur e ndėgjuat krismėn e dytė sa larg ishit??? Dėshmitari : O me siguri isha afėr nja 300 metra.

OPERATORĖT

E dini se , pse operatorėt para ēdo operacioni vėndojnė maska ? Pėrgjegjja: Sepse nuk duan qė dikush t'i njohė nėse rastėsisht OPERACIONI dėshton .


Datenschutzerklärung
Eigene Webseite von Beepworld
 
Verantwortlich für den Inhalt dieser Seite ist ausschließlich der
Autor dieser Homepage, kontaktierbar über dieses Formular!