Drenica live's Webseite


                 

  ViziTor Tė Nderuar Pėr Ta Shikuar Ju Se Cila Shenj Ju Perket Ne Horoskop

           Duhet Ti Plotsoni Te I Jepni Daten e Lindejes Muaji Lindjes Dita Lindjes Dhe Pastaj Klikoni Shiko Shenjen Tuaj

 

DWLayoutTable-->
Viti LiNdjeS:  
Muaji Lindjes:
Dita Lindjes:

Cila Shenjė:
 

 

06/03/2005 RADIO DRENASI
DASHI

Puna pėrparon kėndshėm, veēanėrisht nėse ju pėrshtasni aftėsi tė reja ose ngriheni nė detyrė. Grupi me tė cilin punoni shkon mjaft mirė. Energjia fizike qė dispononi garanton shėndet tė mirė.

 


06/03/2005 RADIO DRENASI
DEMI

Demonstroni se sa tė duruar dhe tė qeteė jeni pėr tė pėrballuar situata komplekse. Njė takim i papritur me dikė i cili duket gjithashtu shumė i pėrmbajtur, mund tė tė nervozojė.

 


06/03/2005 RADIO DRENASI
BINJAKET

Ju nuk dėshironi tė shpėrdoroni kohėn duke menduar pėr ndonjė ide dhe pėr ta kthyer atė nė realitet. Vendimet i merrni me nxitim, praktikisht kur jeni i shqetėsuar pėr interesat tuaja tė brendshme dhe blerjet.

 


06/03/2005 RADIO DRENASI
GAFORRJA

Nė mesditė njė masė energjie tė rezervuar do ta vini nė punė pėr tė ndihmuar tė tjerėt dhe pėr bamirėsi; mė vonė do t'ju sundojė shpirti i pavarėsisė. Nė kėrkim tė “diēkaje ndryshe” hidhni njė vėshtrim nga komshinjtė tuaj.

 


06/03/2005 RADIO DRENASI
LUANI

Sot ju mund tė bėni shfrytėzime shumė tė mira burimore tuajat. Kjo ėshtė dita mė e mirė pėr tė bėrė blerje, veēanėrisht pėr pajisje elektrike. Megjithatė ruhuni nga lėvizjet e mėvonshme.

 


06/03/2005 RADIO DRENASI
VIRGJERESHA

Do tė jetė shumė e vėshtirė pėr tė mos vepruar tek impulset tuaja, tė cilat do tė dalin jashtė pėr tė bėrė gjėra tė mira. Keni veti magnetike, si rrjedhojė e gjithė vėmendja qė ju josh nuk do tė jetė pozitive.

 


06/03/2005 RADIO DRENASI
PESHORJA

Darka ju favorizon tė kaloni njė mbrėmje tė qetė e romantike me njė mik ose partnerin tuaj, ose pak kohė nė qetėsi pėr tė lexuar dhe pėr tė ndenjur zgjuar.

 


06/03/2005 RADIO DRENASI
AKREPI

Ėshtė tamam koha e pėrshtatshme pėr tė bėrė njė udhėtim, madje edhe nėse partneri juaj ėshtė nė anėn e kundėrt. Ju mund tė merrni njė ftesė shumė interesante, ose ndoshta mund tė keni njė ide qė dėshironi ta zbuloni.

 


06/03/2005 RADIO DRENASI
SHIGJETARI

Njė mik ose i/e dashura juaj ka pėr tė ndarė diēka me ju, dhe ju jeni mjaftueshmėrisht i ndjeshėm pėr ta dėgjuar atė. Fokusimi nė rritjen e fitimit tė tė ardhurave do tė ulet.

 


06/03/2005 RADIO DRENASI
BRICJAPI

Puna dhe rutina e detyrave tė pėrditshme kėrkon nga ju shumė durim, dhe dikush me tė cilin pėrplaseni mund tė jetė shkak pėr acarim; lėrjani natyrės suaj tė qetė tė mbizotėrojė.

 


06/03/2005 RADIO DRENASI
UJORI

Ju duhet tė punoni shumė qė tė vazhdoni tė mbeteni person interesant pėr pak kohė. Mundėsitė pėr tė bėrė para do tė jenė interesante dhe ngacmuese pėr ju ose partnerin tuaj.

 


06/03/2005 RADIO DRENASI
PESHQIT

Nė fund tė fundit nuk ėshtė njė ditė e keqe. Ju do tė gjendeni pranė njė shoqėrie tjetėr, megjithatė do jesh nė qendėr tė vėmendjes nė familje pėr njė ēėshtje nė lidhje me disa ndryshime qė tė ngacmojnė.

26 Maj 2005
 

DASHI (20/III-20/IV)
Dashuria:Mos jepni shum mendime apo shum premtime personit tė dashur.Egziston mundėsija,qė tė ndėrroni mendimet tuaja.
Puna:Shumicėn e punėve mundoheni tė mbani nė njė anė  dhe vendosmėrisht nė  anėn tuaj personale.Pėrsėri  egziston qėllimi objektiv...
Shėndeti:Me rėndėsi ėshtė tė mbani barazpeshėn psiqike.
 

 

DEMI (21/IV-20/V)
Dashuria:Ikjuni vendosjeve tė reja  nė lidhje me personin e dashur.Me pozicionin tėnd s'mundeni tė ndėrroni  nė  anėn tuaj.
Puna:Egziston rėndim rrethine tė cilit s'mundeni ti ikni.Kėrkoni vendim tė lehtė ndėrsa krejt qka mundoheni  s'bjen   efekte pozitive...
Shėndeti: Pranoni thirrje pėr tė dalur ju nevoitet shetitje dhe knaqėsi nė  natyr.

 

 

BINJAKET (21/V-20/VI) 
Dashuria: Silleni tė pa sigurte,e nevojshme asht njė  qėllim emotiv.Shlirshėm gjeni dėshiren tėnde dhe ndjenjat tė  cilat ju preokupojnė...
Puna:Sa ju ka mėbetur qė tė   vendosni qėllimet tuaja dhe tė  arrituarat, tregoni energjine tėnde nė situata te  rėnda.
Shėndeti:Me rėndėsi ėsht tė shfrytėzoni energjine tėnde tė plotė...

 

 

GAFORRJA (21/VI-22/VII) 
 Dashuria:Qėndroni shum tė  drejtė pėrball personit tė  dashur, nga njė her  as fjalet e mėdha sjan tė shumta,mos  u mbėshteteni nė ndjenjat tua shum...
Puna:Nese dikush ju  lendon  apo ju shtyp ne  menyre jo te  drejtene sjellje kontrolloni pa knaqėsin e  tij.
Shėndeti:Keni kujdesin nė ushqim dhe nė rregullėn tėnde tė jetės.
 

 

LUANI (23/VII-22/VIII)
Dashuria:Jeni tė kujdesėshėm para personit tė dashur.Secili gjest  tėrhjek vėmendje .
Puna:Qmendurisht insistoni nė njė tė vėrtetė tė  cilėn  tėjerėt s'deshirojn tė dinė dhe  s'deshirojnė  hapur tė flasin pėr tė ju befasuar juve.
Shėndeti:Keni kujdesin nė  njė hobi tuaj tė preferuar, ju nevoitet relaksim.
 

 

VIRGJERESHA (23/VIII-22/IX)
Dashuria:Me rėndėsi ėshtė qė idetė tua emotive interesante  tė dalin nė pėrgjegjėsi pozitive.Nė ju mbetėt tė ofroni personin tė cilin ju tėrhjek.
Puna:Tė gjitha i gjykoni drejt,qka mundeni ndėrsa dikush ju kritikon. Mundohuni tė ofroni afėr vetės  bashkėpunėtorėt  tuaj.
Shėndeti:Ju nevoitet reqetė pėr  knaqėsi tė kėndėshme.
 

 

PESHORJA (23/IX-22/X)
Dashuria:Kėrkoni  njė marrėveshje  pėr  pėrmbajtjen emotive.S'ka nevoj qė shum tė ndėrroni me sende tė cilat kan qenė dikur moti.
Puna:Me rėndėsi ėshtė tė bėni gjėjen  kryesore.Mos lejoni qė marrėveshje e keqe tė  vij deri te ju dhe bashkėpunėtorėt  tuaj.
Shėndeti:Ju  keni nevoj pėr aktivitet tė shumtė i cili ju bėn qė tė ndjeheni  mė qetė.
 

 

AKREPI (22/X-21/XII)
Dashuria:Duhet tė  keni shum durim me familjen tuaj si dhe me shum probleme tė cilat mund ti ketė personi i dashur.
Puna:Mėnyra tė cilat i keni nė punė mundė tė sjellin pėrshtypje tė reja,Mos e lejo qė tėrhekja juaj tė nis tė mer hov edhe tė del nė triumf fitorėje tė tjetėr kujt.
Shėndeti:Ikjuni ngarkesave psiko-fizike tė ndryshme qė ju vijne.

 

 

SHIGJETAR (22/X-21/XII)
Dashuria:Mendoni se  mesazhet tuaja apo dėshirat tuaja  s'zėnė vend te partenri juaj.S'dėshironi qė dikush tė ju mbajė nė skenė apo nė njė far mėnyre nė ndjenjat e veta nga ana emotive.
Puna:Me rėndesi ėshtė qė tė mos mereni me tema tė cilat mundė tė ju sjellin probleme potenciale .Mos pėrceptoni  mundėsitė tuaja personale.
Shėndeti: Ikjuni dhe streseve konfliktuoze.

 

 

BRICJAPI (22/XII-20/I)
Dashuria:Nė ėndėrr me personin e dashur ndjeheni tė dyshimtė, s'dėshiron qė nė fillim tė jepni premtime tė mėdha,shfrytėzoni taktikėn tėnde tė preferuar.
Puna:Marrėveshje me njė person tregon nė njė mos pėrfitim  apo nė finansim pune tė pėrzier,s'mundeni shum tė ndryshoni nė anėn tuaj.
Shėndeti:Mundohuni tė mbani anėn tuaj psiko-fizike.

 

 

UJORI (20/I-19/II)
Dashuria:Duhet tė keni marrėveshje tė shumta me personin e dashur.Egzistojnė gjėra qė smundėni lehtė ti pėrceptoni , qėndroni tė mbajtur.
Puna:Mos lejoni tė ju provokojnė  me disa  pėrshypje apo me tė pa vėrteta. mbani vetėn pėrpara bashkėpunėtorėve.
Shėndeti:Keni kujdesin  nė drejtimin e ushqimit, konsumoni mė shum vitamina.
 

 

PESHQIT (20/II-19/III) 
Dashuria:S'keni nevojė tė hyni nė njė shoqėri tė pa njohur,sepse shum lehtė mundet tė tėrhiqėni.Keni kujdesin me personin e afėrt nė temė tė njejtė.
Puna:Gjendeni nė dilemė nė mes dy finansimeve tė punės dhe mundėsive,secili ka tė drejtė  tė gaboj me rėndėsi ėshtė tė  tėrhekni letrėn e duhur.
Shėndeti:Ju nevoitet njė shoqėri e mirė edhe njė knaqėsi kohore, shlirohuni.

 
 

 

 


Datenschutzerklärung
Kostenlose Webseite von Beepworld
 
Verantwortlich für den Inhalt dieser Seite ist ausschließlich der
Autor dieser Homepage, kontaktierbar über dieses Formular!